شما برای ایجاد یک برنامه وب و راه اندازی کسب و کار خود ، گزینه های بسیاری برای انتخاب یک فریمورک PHP  در دسترس دارید ، بنابرین انتخاب یک فریمورک مناسب می تواند کار دشواری باشد .

 در این مقاله به بیان 10 مزیت عمده از مزایای فنی که لاراول را به یکی از بهترین فریمورک های php تبدیل کرده است  می پردازیم:

 

1-  تکنیک احراز هویت:

فریمورک لاراول اجرای تکنیک های احراز هویت را بسیار ساده می کند. تقریباً همه چیز کاملاً پیکربندی شده است. لاراول یک روش بسیار ساده برای سازماندهی منطق مجوز و کنترل دسترسی کاربران به منابع مختلف ارائه می دهد.

 

2- کتابخانه های شی گرا:

لاراول بهترین فریمورک PHP است زیرا دارای کتابخانه های Object Oriented و سایر کتابخانه های از پیش نصب شده است که در هیچ فریمورک PHP دیگری یافت نمی شود. یکی از کتابخانه های از پیش نصب شده کتابخانه احراز هویت است. این کتابخانه ویژگی های پیشرفته بسیاری مانند بررسی کاربران فعال ، هش کردن Bcrypt ، بازنشانی گذرواژه ، محافظت از CSRF (جعل درخواست بین سایت) و رمزگذاری دارد.

 

3-  Artisan :

فریمورک لاراول ساخت ابزاری به نام Artisan را ارائه می دهد. توسعه دهندگان با استفاده از این ابزار میتوانند اکثر کارهای تکراری و خسته کننده ی برنامه نویسی را که معمولا از انجام دستی آن اجتناب می کنند ،انجام دهند.

 

4-  پشتیبانی از: MVC

دلیل دیگری که لاراول را به بهترین فریمورک PHP تبدیل می کند پشتیبانی از MVC Architecture مانند Symfony است و از وضوح بین منطق و ارائه اطمینان حاصل می کند. MVC به بهبود عملکرد کمک می کند ، اسناد بهتری را ارائه می دهد و دارای چندین قابلیت داخلی است.

 

5- امنیت:

لاراول در فریمورک خود از امنیت مراقبت می کند. از رمز عبور هش شده استفاده می کند ، به این معنی که رمز عبور هرگز به عنوان متن ساده در پایگاه داده ذخیره نمی شود. فریمورک لاراول از

عبارات آماده SQL  (Prepared Statements )  استفاده می کند که  ازحملات ترزیق (injection attacks) جلوگیری می کند.

 

6- Migration ها در پایگاه داده

با فریمورک لاراول انتقال  پایگاه داده ، بسیار آسان است. تا زمانی که از Migration ها و seed ها استفاده می کنید ، می توانید تغییرات را به راحتی در هر دستگاه توسعه دیگری که دارید انتقال دهید.

 

7-   آموزشهای عالی (Laracasts):

توسعه دهندگان همیشه باید بیشتر بیاموزند. لاراول ویژگی های Laracasts را ارائه می دهد که ترکیبی از آموزش های رایگان و ویدیویی است که به شما نشان می دهد چگونه از Laravel برای توسعه استفاده کنید. فیلم ها همه توسط Jeffery Way ، یک مربی متخصص ساخته شده اند. کیفیت ویدئو بسیار بالا است ، و دروس کاملاً تفکر شده و معنی دار است.

 

8- موتور قالب Blade

موتور قالب Blade از فریمورک لاراول بسیار چشمگیر است و به شما کمک می کند تا با اسپاگتی معمولی PHP / HTML بسیار عالی عمل کند ، این یکی از بهترین ویژگی های فریمورک لاراول است.

 

9- اینترفیس Responsable

Responsable Interface ویژگی است که با عرضه لاراول 5.5 در فریمورک لاراول اضافه شده است. این یک کلاس است که برای پیاده سازی اینترفیس استفاده می شود و می تواند با استفاده از متدهای کنترلر برگردانده شود.

 

10- کشف خودکار پکیج

لاراول 5.5 به بعد دارای ویژگی به نام Automatic Package Discovery است که پکیج هایی را که کاربران نصب می کنند به طور خودکار شناسایی می کند. به این معنا که اکنون کاربران بعد از نصب پکیج های جدید در لاراول مجبور نیستندaliases  یا  providers را به صورت دستی تنظیم کنند. لاراول  همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا این ویژگی را برای پکیج های خاص غیرفعال کنند.

 

نتیجه

بنابراین این بخشی از دلایلی است که چرا لاراول یکی از بهترین فریمورک های PHP در سال ها ی اخیر تلقی شده است. محبوبیت فریمورک لاراول به دلیل ویژگی های فوق العاده ی ذکر شده در حال افزایش است. همچنین ، لاراول پشتیبانی گسترده جامعه را نیز فراهم می کند. اگر به دنبال یادگیری این فریمورک هستید به شما دوره ی " لاراول از صفر مطلق " را پیشنهاد میکنیم.

 

ترجمه از منبع : https://medium.com